ارزش استارتاپ من چقدره؟

ارزش گذاری استارتاپ
استارتاپ
اغلب کارشناسان در حیطه ی کارآفرینی معتقدند که محاسبه‌ی ارزش مالی و ارزیابی کسب و کار بیشتر از اینکه یک علم باشد نوعی هنر محسوب می شود.اگر شما هم بر این باورید ، باید بگوییم که احتساب ارزش استارتاپ در حوزه هنرمندان خاص قرار می‌گیرد. با این حال کارآفرینان به جهت کسب درآمد و به دست آوردن پول نیازمند محاسبه ارزش استارتاپ خود هستند. از سوی دیگر سرمایه‌گذاران هم نیاز به محاسبه ارزش سرمایه گذاری خود برای تولید نقدینگی بیشتر دارند.
در این بخش با ارائه ی سه راهکار موثر سعی بر آشنایی شما با نحوه ارزش گذاری استارتاپ ها داریم :
شما پیرو بازار هستید.
هنگامی که یک سرمایه گذار به شما میگوید ارزش استارتاپ شما 1 میلیون دلار است ، حرف او کاملا صحیح است و ارزش استارتاپ شما درواقع همان 1 میلیون دلار خواهد بود.ممکن است فکر کنید استارتاپ شما خیلی بیشتر می ارزد و یا دارایی های شناور شرکت شما بیشتر از این مبالغ می ارزد، حتی ممکن است مطالبات و درآمد کوتاه مدت شرکت شما بیش از این حرفا باشد اما بخاطر داشته باشید که اگر شما توانایی کسب درآمد بیش از 1 میلیون دلار از استارتاپ خود را نداشته باشید ، مجبور هستید تا آنچه را که بازار به شما تحمیل می کند را بپذیرید.

اما به یاد داشته باشید شما میتوانید ارزش خود را به بازار اعمال کنید

با توجه به مسائلی که در قسمت های قبل ذکر کردیم ، ممکن است که شما طرز ارزش گذاری استارتاپ خود را اعمال کرده باشید. بعد از انجام تمامی این فرایند ها اگر دوباره سرمایه گذار میزان ارزش استارتاپ تان را 1 میلیون دلار محاسبه کرد ، امکان دارد به این خاطر حرف هایی باشد ک خود شما به آنها زده باشید. طبق تعریفمان استارتاپ ها رزومه ی کارکرد مالی ندارند که بشود منطبق بر آن ارزش گذاری کرد. لذا این کاملا بستگی به شخص کارآفرین دارد که چگونه بتواند یک فرایند ارزش گذاری را بر اساس احتمالات مالی و مقایسه ها انجام می شود ..
شما نمیتوانید هرگز از ارزش واقعی چیزی با خبر شوید مگر تا هنگامی که آن چیز شروع به سوددهی کند
اگر استارتاپ شما سود دهی چندانی ندارد ، ممکن است ارزش بالایی هم نداشته باشد و این به این معناست که شما قادر نخواهید بود که سود مورد نظرتان را از این استارتاپ به دست بیاورید. بیشتر کسب و کار های حال حاضر به دلیل اینکه مشتریان محصولاتشان را یافت نمیکنند نمیتوانند فروش خوبی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

قیمت گذاری استارتاپ را به چه روشی انجام دهیم؟

چگونه میتوان استارتاپ ها یا استارت آپ ها را قیمت گذاری کرد ؟ در همان ابتدا و زمان راه اندازی استارتاپ یا استارت آپ، قیمت گذاری آن نزدیک به صفر می باشد اما پس از رشد و گسترش آن ، سرمایه گذاران را شروع می کنند. برآورد ارزش گذاری استارتاپ […]

Subscribe US Now